Chińska żaba finansowa – znaczenie w Feng Shui

Chińska żaba finansowa, żaba pieniężna czy żaba bogactwa  jest jednym z najczęściej spotykanych i używanych symboli Feng Shui.  Uważa się, że przyciąga energię obfitości i bogactwo, stymuluje przypływ pieniędzy i powoduje pojawienie się sprzyjających okoliczności w sferze finansów i biznesu.

Chińska żaba jest też symbolem szczęścia i dobrej fortuny dla osób zamieszkujących dane miejsce lub pracujących w nim.

Chińska żaba finansowa – formy i wygląd

Chińska żaba finansowa przedstawiana jest najczęściej chińską monetą bogactwa w pyszczku lub siedzącą na chińskich monetach.

Żaba może mieć różne formy: może siedzieć na pieniądzach /na kupce monet/, na kształcie bagua, na symbolu jin / yang lub na sztabkach złota lub może być połączona z jeszcze innymi symbolami bogactwa.   Można więc czasem spotkać figurkę żaby siedzącej na słoniu lub żółwiu.  Oba te zwierzęta są również w kulturze chińskiej, i nie tylko chińskiej, łączone z bogactwem, szczęściem czy pomyślnością.

Żaba bogactwa jest na ogół w kolorze złotym lub brązowym.  Może też być zielona.   Często ma oczy zrobione z czerwonych koralików lub czerwonego kamienia, ma też czasem takie czerwone elementy na grzbiecie.

Chińska żaba przedstawiana jest na ogół z trzema nogami, co symbolizuje święta trójcę Nieba, Ziemi i Ludzkości.  Żaba finansowa nazywa się w języku chińskim Chan Chu  lub Jin Chan.   Żaba jest uważana za symbol związany z bogactwem, obfitością i pieniędzmi między innymi dlatego że przebywają one w okolicach bogatych w wodę, a woda jest symbolem przepływu i bogactwa.

Żaba finansowa jest w tradycji chińskiej wiązana z wodą, księżycem i energią żeńską.  Mówi się, że żaba połyka księżyc w czasie zaćmienia.  Jeśli żaba pojawia się w okolicy twojego domu w czasie pełni księżyca, oznacza to wg chińskich wierzeń, że nastąpi okres dobrej prosperity i pomyślności.


Gdzie kupić chińską żabę?   Kliknij w link poniżej!

Zapraszamy do naszego sklepu www.MagicznaGaleria.pl do działu Feng Shui

www.MagicznaGaleria.pl


Gdzie postawić figurkę chińskiej żaby?

Są różne szkoły Feng Shui.  Według jednej, która jest bardzo popularna w naszym kraju i w naszych mediach, chińska żaba finansowa powinna być ustawiona w kącie bogactwa w danym pokoju, mieszkaniu czy domu.  Jest to bardzo prosty proces, każdy z nas może łatwo znaleźć kąt bogactwa w swoim pokoju, mieszkaniu czy domu.

Jak znaleźć kąt bogactwa?

Gdy spojrzysz na przekrój pokoju czy mieszkania z góry, tak jakby było to jego plan, przesuń ten przekrój tak aby drzwi wejściowe do pokoju lub główne drzwi do mieszkania były na dole /tzn „przy tobie”, jak południe na mapie/.  Aby uniknąć nieporozumień, najlepiej narysuj prosty schemat mieszkania na papierze i po prostu przekręć kartkę aby drzwi były „na dole”.

Jak ustawić chińską żabę

Najlepiej ustawić ją na półce, na stoliku lub na parapecie. Możesz ustawić ją w salonie, w biurze, na strychu, w ogrodzie lub w pokoju gdzie pracujesz. Może stać na biurku, przy kasie sklepowej lub w miejscu gdzie przechowujesz pieniądze.

Zwróć uwagę, by chińska żaba finansowa była zwrócona ku wnętrzu pokoju, a nie np. w stronę ściany.

Możesz w domu ustawić kilka żab finansowych, w różnych pomieszczeniach i różnych miejscach.  Słyszałem gdzieś, że w domu może być do 9 figurek Chan Chu.

Możesz w tym samym miejscu, obok żaby, ustawić inne bliskie twojemu sercu symbole bogactwa np. figurkę buddy bogactwa,  chińską monetę,  słonika, żółwia, symbol sztabki złota, zdjęcie wodospadu, etc.

Czego nie robić

Chińska żaba finansowa nie powinna stać na podłodze, nie powinna być ustawiona dokładnie naprzeciwko drzwi wejściowych.  Raczej nie ustawiaj żaby w kuchni, sypialni lub łazience.


Chińska żaba – aktywowanie żaby

Mówi się, że żabę trzeba aktywować aby skutecznie przyciągała energię obfitości i wspierała przepływ energii bogactwa w domu.  W tym celu trzeba postawić żabę na kawałku czerwonego papieru, materiału lub na jakiś czas przewiązać ją czerwoną wstążką.
Jeśli żaba ma oczy wykonane z czerwonych kamieni lub koralików lub ma takie wbudowane w grzbiet, to znaczy że ta figurka jest już aktywowana i nie musisz z nią nic robić.


Czy można dodać nową monetę?

Czasem chińska żaba finansowa nie ma monety w pyszczku, ale jest taka możliwość aby ją włożyć.   Jeśli chcesz, możesz dokupić osobną chińską monetę bogactwa i dodać ją do żaby lub pop prostu użyć jakiejkolwiek monety, byle tylko w twoim świecie /tzn. w twojej głowie/ była ona zrozumiana jako symbol bogactwa.

Podobnie możesz zrobić w wypadku gdy zgubisz monetę, która była w komplecie z figurką żaby.   Przecież nie jest powiedziane, że moneta musi być z kompletu.  W zasadzie to nawet zachęcam do tego, aby samemu komponować takie komplety.  Będzie to ćwiczenie intuicji oraz własnego współdziałania z przestrzenią, w której mieszkasz i pracujesz.


Monetę ustaw tak, aby strona z 4 chińskimi znakami była u góry

Zwróć uwagę na to, że chińskie monety mają dwie różne strony – jak to monety – awers i rewers.  Piszę o tym bo słyszałem opinie, że chińskie monety powinny być położone „stroną yang” do góry.   Chińska moneta ma na ogół z jednej strony 4 chińskie inskrypcje /chińskie znaki/ a z drugiej strony są rysunki czy symbole. I ta strona z 4 chińskimi znakami powinna być odwrócona do góry.  A jeśli moneta jest ustawiona pionowo – to ta strona powinna wskazywać do wnętrza pomieszczenia / a nie w stronę ściany/

 

Chińska żaba finansowa, jej skuteczność i działanie – różne opinie

Panują przeróżne, czasami diametralnie różne opinie na temat chińskiej żaby bogactwa, jej działania i wpływu na nasze życie i nasze finanse. Niektórzy ludzie nie wierzą w ogóle w takie rzeczy.  Inni twierdzą, że żaba finansowa to nie jest tradycyjne remedium Feng Shui i działa tylko na podświadomość jej właściciela.  Jeszcze inne osoby wierzą w jej skuteczność i potwierdzają pozytywny wpływ na podstawie własnego życia.

W moim odczuciu, na pewno sam fakt zakupu chińskiej żaby nie zmieni człowieka w milionera.  Takie myślenie byłoby naiwne.  Ale wpływ na podświadomość jest niewątpliwy.

Poza tym, chińska żaba finansowa jest używana w chińskiej tradycji od bardzo długiego czasu, jest cała procedura, rytuały z tym związane.  Działanie żaby na finanse jest znane na całym świecie, wśród setek milionów ludzi.

Sam ten fakt powoduje, że wokół chińskiej żaby jest całe pole morficzne związane z poprawą stanu obfitości i finansów.  Można więc to wykorzystać i zastosować żaby przynajmniej jako element wspierający nasz proces polepszania sytuacji finansowej.  Stosuj więc chińskie żaby finansowe, ale nie z pozycji „jestem biedny i chcę się dorobić”, bo takie podejście spowoduje że prawo przyciągania przyciągnie raczej niepowodzenia.  Stosuj podejście „zwiększam moją obfitość i polepszam stan finansów”.  Wtedy chińska żaba stanie się częścią twojego życia i twojego świata i jako tak będzie wspierać twoje dążenia.

Chińska żaba bogactwa + inne atrybuty bogactwa i obfitości

Dobrym pomysłem może być łączenie kilku różnych atrybutów bogactwa w jednym miejscu.  Moim zdaniem będą one wzmacniały nawzajem swoje energię, a ich intencje staną się silniejsze.  Możesz więc postawić w jednym kąciku żabę finansową, jakiś kamień bogactwa /cytryn, granat, jadeit, malachit, granat, etc/ i inny atrybut np. sznur chińskich monet, figurkę Ganesha czy słonika.

Rożne kultury mają różne symbole bogactwa.  Według mnie możesz je zebrać w jedne miejsce i zrobić taką międzykulturową mieszankę.  Albo możesz po prostu zastosować tylko akcesoria Feng Shui np. chińską żabę finansową, monetę bogactwa, figurkę Buddy bogactwa, sznur monet, chińskie znaki przyciągające szczęście i bogactwa itp.

Gdzie kupić chińską żabę czy inne remedia Feng Shui?

Zapraszamy do naszego sklepu ezoterycznego www.MagicznaGaleria.pl do działu Feng Shui

www.MagicznaGaleria.pl

 

 

Copyright © 2017   Marcin Żarek &  MagicznaGaleria.pl

Wszelkie rozpowszechnianie bez zgody autora, kopiowanie, przetwarzanie, naśladowanie całości lub części tego tekstu jest zabronione!

Photo: Adobe stock

Autorem artykułu jest Marcin Żarek – nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego, autor e-booków i kursów na temat odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, rozwijania własnej mocy i  pokonywania ograniczeń.

Zapraszamy też na blog:   www.MarcinZarek.pl

Może zainteresują Cię także inne moje teksty na podobne tematy np:
Czarny turmalin – kamień ochrony energetycznej
Czaroit – kamień wyższych wibracji, transformacji i pokonywania strachów
Dostrzeż światło ukryte w kamieniach
Kamienie bogactwa i obfitości
Kamienie na miłość
Prawo Przyciągania: twoje myśli i emocje tworzą twój świat
7 przyczyn dlaczego nasze marzenia nie spełniają się
Co daje Matryca Energetyczna?
Co to są rytuały magiczne i jak z nich korzystać? Cz.1
Inne spojrzenie na problemy zdrowotne
Malachit – kamień transformacji i dobrej zmiany
Jak wybierać kamienie cz.1
Matka Boska z Lourdes, prośba o uzdrowienie do Królowej Aniołów, czyli moja pielgrzymka do Lourdes
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej
Czy jesteśmy produktem naszej przeszłości?
Umysł a materia
dr Joe Dispenza – fragment kursu z polskim napisami
Twój Anioł Stróż odbiciem Twojej doskonałości
Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem? cz1.
Indywidualne odczuwanie energii miejsc.

Wszystkie artykuły i wpisy są moimi tekstami autorskimi, nie są to przeróbki lub tłumaczenia.  Można je znaleźć wyłącznie na naszych blogach i stronach. 

Zapraszam do ponownych wizyt, bo regularnie zamieszczam nowe artykuły.  

Marcin Żarek

 

 

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl