Czarny turmalin – ochrona energetyczna

Czarny turmalin to kamień ochrony. To kamień, który pomaga nam usuwać, oczyszczać i przetwarzać negatywne energie które są w nas i wokół nas.  Możemy go używać jako stabilizatora naszych energii (równoważy czakry, czyli nasze centra energetyczne) a także jako energetyczną tarczę ochronną wokół nas.

Tradycyjnie znane są jego właściwości ochronne przed tzw. „złym okiem”, przed zazdrością, szkodliwymi myślami i intencjami innych osób a także innymi rodzajami negatywnych wpływów i energii.

Czarny turmalin – ochrona zewnętrzna i wewnętrzna

Czarny turmalin jest więc dla nas ochroną zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną.  Łagodzi wpływ okoliczności zewnętrznych, innych osób i ich myśli, ale także oczyszcza nasze własne myśli i własne „negatywne” tendencje.

Na przykład turmalin pomaga zneutralizować i przekroczyć nasze wewnętrzne bloki i przeszkody takie jak: obawy i strachy, złość, zawiść, poczucie gorszości, pretensje czy żal.

Gdzie kupić czarny turmalin –  www.MagicznaGaleria.pl 

Po turmalin zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami  MagicznaGaleria.pl

Kliknij w ten link aby zobaczyć dział „CZARNY  TURMALIN”, a w nim wiele okazów turmalinu i wyrobów z tego kamienia.

 

 Czarny turmalin – działanie ochronne na poziomie energetycznym

Na poziomie energetycznym czarny turmalin chroni przed negatywnym wpływem energii innych osób.  Chroni przed „wampirami energetycznymi”, przed osobami które źle o nas myślą czy chcą nas wykorzystać w jakiś sposób.  Tworzy wokół nas tarczę ochronną dzięki której jesteśmy odporni na te negatywne zewnętrzne wpływy.

Czarny turmalin może dobrze służyć uzdrowicielom i osobom, które pracują w warunkach i miejscach gdzie niskie lub ograniczające energie są szczególnie często spotykane.

W trakcie medytacji czarny turmalin pomoże chronić twoje pole energetyczne i niweluje wszelkie nierównowagi.

Gdy go nosimy w kieszeni czy torebce lub dużo przebywamy w jego pobliżu, kamień ten oczyszcza nas energetycznie oraz równoważy i harmonizuje naszą energię.

Mówi się, że czarny turmalin  chroni przed wpływem promieniowania elektromagnetycznego tworzonego przez telefony komórkowe, komputery czy inny sprzęt elektroniczny.  Jest to więc bardzo przydatny kamień w czasach gdy jesteśmy otoczeni przez różnego rodzaju sprzęty i promieniowania, które nie są znane i zbadane, a które mogą mieć zły wpływ na nasze zdrowie i funkcjonowanie.


Turmalin pomaga w ugruntowaniu się i w uporządkowaniu myśli – wpływ na poziom emocjonalny i mentalny

Ale czarny turmalin to nie tylko kamień ochronny.  Dzięki czarnemu kolorowi jest doskonałym kamieniem ugruntowującym.  Dzięki temu pozwala nam osiągnąć jasność i klarowność myśli, ugruntować i wyrównać naszą energię, kontrolować jej przepływ i w ogóle skupić się na sobie.  Jeśli nasza uwaga i nasze myśli są rozbiegane i rozproszone, czarny turmalin je uporządkuje.

Czarny turmalin pomaga więc uporządkować myśli, wprowadza w bardziej zrelaksowany, zrównoważony nastrój, przetwarza myśli negatywne w lżejsze, z wyższą wibracją.


Największy dar, który czarny turmalin ma dla nas w obecnych czasach:  wyjście z ograniczeń i otwarcie na świat

W pracy ezoterycznej, w medytacji czy uleczaniu, kamień ten pozwala na wyjście z trudnych, bolesnych lub ograniczających  sytuacji i wspomnień oraz na skupieniu uwagi i świadomości na naszych marzeniach i na wspierających myślach.

Czarny turmalin pozwala nam na wyjście z ograniczeń, otwiera nas na świat i pozwala na świadome korzystanie z pola wszelkich możliwości.   I to według mnie jest największy dar, który ten kamień ma dla nas w obecnych czasach.

Dzięki swoim właściwościom ugruntowującym (harmonizacja na poziomie pierwszej czakry) oraz właściwości harmonizacji lewej i prawej półkuli mózgowej, turmalin pomaga  nam wykrystalizować nasze cele a następnie skupić się na nich.

Co robić z turmalinem? W jakiej postaci możemy go spotkać?

Czarny turmalin możesz trzymać w ręku, możesz mieć go w kieszeni i od czasu do czasu go dotykać.  Można też go nosić na szyi jako wisiorek, ale jest to kamień trudny do obróbki i dość trudno jest znaleźć wisiorek z czarnego turmalinu.  Możesz spać z tym kamieniem pod poduszką i możesz z nim medytować.

Czarny turmalin możesz też kupić jako okaz w formie naturalnej i trzymać go na półce lub w jakimś innym miejscu w domu czy w pracy.  Ja osobiście kupiłem wiele lat temu wielki kilkukilogramowy okaz, który leży w specjalnym miejscu w centralnym miejscu salonu.

Dość często spotykana nazwą dla czarnego turmalinu jest schorl.   Przytaczam ja, bo niektóre sklepy używają tego określenia bez wyjaśniania, że jest to turmalin

Czarny turmalin w praktycznie każdej formie jest trochę chropowaty, ma szczeliny i pęknięcia.  Nawet dobrze oszlifowane okazy mają takie pęknięcia.   To jest naturalna cecha tego kamienia i nie wpływa w żaden sposób na jego właściwości energetyczne i zastosowania.

Czasami, bardzo rzadko, można spotkać różdżki lub kule z czarnego turmalinu.

Turmalin dość często występuje w połączeniu z kwarcem. Czasami można spotkać białe kryształki na czarnym turmalinie.  Można też spotkać kwarc turmalinowy, którego działanie jest doskonałym połączeniem właściwości czarnego turmalinu i kryształu górskiego.  Wygląda on jak kryształ górski z czarnymi „igiełkami” i plamkami w środku.
Czarny turmalin to łącznik tradycji i przeszłości z nowymi czasami, w których ludzie odzyskują swoją moc i otwierają się na nowe możliwości.

Po turmalin zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami MagicznaGaleria.pl,  do działu „czarny turmalin”.

 

Copyright ©2017  Marcin Żarek &  MagicznaGaleria.pl

Wszelkie rozpowszechnianie bez zgody autora, kopiowanie, przetwarzanie, naśladowanie całości lub części tego tekstu jest zabronione!

photo: adobe stock


Autorem artykułu jest Marcin Żarek – nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego, autor e-booków i kursów na temat odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, rozwijania własnej mocy i  pokonywania ograniczeń.

Zapraszamy na blog:   www.MarcinZarek.pl

 

Może zainteresują Cię inne moje artykuły na temat kamieni lub na inne tematy, na przykład:

Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej

Malachit – kamień transformacji i dobrej zmiany

Kamienie bogactwa i obfitości

Serpentynit – kamień medytacji i rozwoju

Kamienie na miłość

Jak wybierać kamienie cz.1

Nowe kamienie

Wybieramy kamienie kamienie czy kamienie wybierają nas?

Kamienie na różne sytuacje cz.1

Zapraszam też do przeczytania moich tekstów na inne tematy związane z rozwojem duchowym:

Co to są rytuały magiczne i jak z nich korzystać? Cz.1

Anioł Stróż odbiciem twojej doskonałości

Czy jesteśmy produktem naszej przeszłości?

Prośba o uzdrowienie do Królowej Aniołów czyli moja prywatna pielgrzymka do Lourdes

Bogactwo i obfitość. Akceptacja brama do bogactwa.

Prawo Przyciągania. Proś a będzie ci dane

Prawo Przyciągania: Nasze myśli i emocje tworzą nasz świat

Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem ? Część 1

Sesje Matrycy Energetycznej – zauważ zmiany

Wszystkie artykuły i wpisy są moimi tekstami autorskimi, nie są to przeróbki lub tłumaczenia.  Można je znaleźć wyłącznie na naszych blogach i stronach. 

Zapraszam do ponownych wizyt, bo regularnie zamieszczam nowe artykuły.  

Marcin Żarek

 

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl