Czy anioły mają ego? Czy mogą coś zrobić na przekór lub wbrew nam?
Oczywiście, że anioły ego nie mają. Brak ego jest częścią ich istoty, ich sensu istnienia. Nam się czasem może wydawać, że działają wbrew naszej woli czy na przekór nam, jednak jest to wyłącznie nasza interpretacja.

Anioły zawsze działają dla naszego najwyższego dobra. I dla najwyższego dobra wszystkich osób i istot, których jakaś sytuacja może dotyczyć.
Na wszystko patrzą z innej perspektywy. Mają pełny wgląd w całą „rzeczywistość”. Taki, jakiego my nie będziemy mieli nigdy.

Pewnie nie zdziwisz się, gdy powiem że anioły nie są ograniczone czasem i przestrzenią. Mają wgląd w przeszłość, przyszłość i teraźniejszość jednocześnie. Powiedziałbym, że działają bardziej według zasad fizyki kwantowej niż tradycyjnej fizyki newtonowskiej. Anielskie istoty rozumieją świat, nas i nasze życie. W jakiś sposób rozumieją nasze ograniczenia i to, że ludzie nie potrafią swoim myśleniem wyjść poza ramy linearności i prostej przyczynowości.

Więc czasem gdy poprosisz anioły o coś a dostajesz coś wręcz przeciwnego, to nie znaczy że twoje anioły nie kochają cię czy robią ci na złość. Taka jest tylko interpretacja naszego ego. Naszemu umysłowi wydaje się, że anioły mają takie same umysły jak ludzie. A przecież tak nie jest.

Przyczyn może być wiele. Może nie jest odpowiedni czas, może twoje potrzeby pochodzą nie z serca, ale z chęci zysku czy dominacji, może konsekwencje byłyby szkodliwe dla najwyższego dobra innych osób? Nigdy nie będziemy wiedzieć.

To co ja mogę zaproponować, to żebyś komunikację ze swoimi aniołami traktowała jako rozrywkę, zabawę. Czasem mogą ci pomóc a w innych przypadkach – nie. Nie ma sensu mieć jakiś niewiarygodnych oczekiwań i nie ma sensu się obrażać gdy coś pójdzie nie tak.

To nie jest zabawa naszego ego, to nie jest gra zachcianek i przyziemnych potrzeb. Anioły nie są naszymi służącymi, są naszymi przyjaciółmi i sprzymierzeńcami.

 

Copyright ©2015 Marcin Żarek & ALOHA s.c.

 

Photo Credit: Stephen the Photofan via Compfight cc

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl