Jestem miłośnikiem kamieni i kryształów. Uwielbiam też różne kształty i figurki z kamieni. Dzięki nim obcowanie z kamieniami jest bardziej urozmaicone i może dawać dodatkową satysfakcję. Szczególne znaczenie mają dla mnie kule, ale kula to nie jedyna forma kamienia godna polecenia.
Figurki zwierząt z kamienia

Różne zwierzęta np. żaba, żółw, sowa, delfin czy jaguar mają pewną bardziej lub mniej uniwersalną symbolikę i fakt, że wykonane są z jakiegoś kamienia powoduje, że dana figurka nabiera dodatkowego znaczenia.

Na przykład żółw z obsydianu ma energię charakterystyczna dla obsydianu, ale też dodatkowo element ugruntowania, wytrwałości czy owocnej pracy.

Zwierzęta zawsze miały zawsze specjalne znaczenie w różnych kulturach. Możemy więc połączyć to znaczenie lub cechę zwierzęcia z energią kamienia, z którego jest figurka wykonana.

Różne kształty z kamienia np. piramidy, kule, obeliski, różdżki

Podobnie możemy spojrzeć na różne kształty wykonane z kamienia – kule, różdżki, piramidki, jajka, obeliski i inne bryły. Każda z tych form ma jakieś znaczenie np. kula rozprzestrzenia energię równomiernie wokół siebie, we wszystkich kierunkach, natomiast różdżka ogniskuje energię kamienia w jednym kierunku, jak strumień. Każdy kształt ma swój sens i nawet jeśli nie przeczytasz tego w książce, to dana figurka czy dana forma może mieć dla ciebie swój własny sens, dostępny dla ciebie, a nie dla innych.

Polecam więc figurki i kształty z kamienia. Oprócz samego kamienia i kontaktu z jego energią masz formę wizualną, która nadaje dodatkowych znaczeń i na pewno dodaje wartości estetycznych.

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl