Jak to jest z figurkami, które przywozimy z wakacji w egzotycznym miejscu? Czy zastanawiasz się co one oznaczają? Bardzo często taka figurka ma jakieś znaczenie nadane mu w lokalnej społeczności czy kulturze. Czasem są to ponad kulturowe znaczenia, czasem bardzo hermetyczne. Czy wiesz, że takie figurki z wakacyjnego wyjazdu mogą polepszyć energię w domu czy w pracy?
Warto więc zapytać się, sprawdzić przed zakupem – co dany posążek czy figurka symbolizuje, co oznacza w ich świecie, lub co oznaczała w przeszłości, bo często będą to kraje chrześcijańskie w którym dawne elementy przetrwały właśnie w takich „świątkach” czy innych wyrobach rzemiosła ludowego.

Dobrze też jest się zastanowić – poczuć to w swoim ciele, w sercu – jakie mam wrażenia gdy patrzę na tą figurkę. Czy jest mi z nią po drodze, czy może odczuwam jakiś opór czy wątpliwości. I jeśli są takie wątpliwości – to nigdy nie kupuj – nawet gdyby była to jakaś przepiękna rzecz za okazyjną cenę.

Ja sam, gdy kupuje produkty do mojego sklepu, dokonuję też czasem takich wyborów i wiele rzeczy po prostu nie trafia do naszego sklepu. Właśnie z tego powodu – mam wątpliwości czy są to rzeczy korzystne dla nas, czy klient na pewno może skorzystać na tym. I gdy mam jakiekolwiek wątpliwości, powstrzymuję się od zakupu czy zamówienia.

Nie piszę tego, aby zniechęcać do kupowania takich figurek czy świątków. Chodzi mi tylko o to, że każda rzecz ma swoje miejsce we wszechświecie. Może tak być, że całe znaczenie jakiegoś przedmiotu jest tym, co my mu nadajemy naszą świadomością i naszą intencją.

Ale możemy też wykorzystać wiedzę na temat przekonań innych narodów do tego czego pragniemy my sami. Na przykład możemy kupować symbole bogactwa, mądrości czy anioły pochodzące z różnych kultur i tradycji. I w ten sposób świadomie będziemy budowali nasz świat i nasze doświadczenia. I obok walorów estetycznych zakupy z naszych wojaży będą spełniały dodatkową, „tajemną” funkcję.

 

Copyright ©2015 Marcin Żarek & ALOHA s.c.

 Photo Credit: ronsaunders47 via Compfight cc

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl