Kamienie bogactwa i obfitości

Wszystkie kamienie naturalne mają swoje specyficzne właściwości czy energie. Są to energie łatwe do odebrania dla każdego. Popularne są kamienie bogactwa, miłości, twórczości, kamienie ochronne czy kamieniach mocy.
W tym miejscu chciałbym jednak powiedzieć jasno – nikt jeszcze nie stał się bogaty tylko dlatego, że kupił sobie malachit czy nosi bransoletkę z cytrynu.
Te właściwości czy energie, o których napisałem są dla nas w pewnym sensie symboliczne. Nie będziemy przecież pobierać energii od małego kamienia i wiązać z nim naszych nadziei czy marzeń. Nasze życie zależy od nas samych, a nie od rzeczy na zewnątrz nas.

Więc jeśli masz jakieś kamienie bogactwa np. cytryn, malachit czy jadeit lub ozdoby wykonane z takiego kamienia i nosząc je lub trzymając je w ręku – świadomie skupiaj się na tym bogactwie które już masz, jakkolwiek nieduże on jest. Skupiaj się na bogactwie w sobie. Zacznij budować w sobie to bogactwo.

Gdzie kupić ciekawe kamienie? Zapraszam do naszego magicznego sklepu www.MagicznaGaleria.pl

A szczególnie do działu „KAMIENIE BOGACTWA I OBFITOŚCI”


Kamienie bogactwa – jak z nimi pracować?

Możesz z kamieniem medytować na konkretny temat – na przykład na temat tworzenia jakiegoś nowego projektu, znalezienia dobrej pracy, etc. Możesz kamień trzymać w ręku i po prostu odczuwać energię tego kamienia. Możesz na niego patrzeć, skupiać swoja uwagę na nim.

Współpracując tak z kamieniami jesteś w stanie zauważyć i docenić tą obfitość, która już jest w twoim życiu. Możesz za to nawet być wdzięczny. A to co jest zauważone i docenione jest powiększane. Takie jest Prawo.
To co w sobie czujesz, wzmacniasz. Czyli zwiększasz swoje bogactwo, swoją obfitość wewnętrzną. A to co mamy w sobie w środku prędzej czy później zamanifestuje się w świecie zewnętrznym.

Tak to wygląda. Nie jest tak, że kupisz sobie jakiś wielki kamień bogactwa i oczekujesz że wielkie bogactwo z tego powodu przyjdzie do ciebie. Kierunek jest odwrotny. Od środka – na zewnątrz.

Ale oczywiście wielkie czy drogie kamienie też są dla ludzi. Może być tak, że ktoś kupuje drogi kamień nie z chęci stania się bogatym tylko z chęci docenienia siebie i tego swojego bogactwa, które już ma. Wtedy taki kamień ma moc wspierania mocy jego „właściciela” i rzeczywiście mogą dziać się ciekawe rzeczy.

Nadanie kamieniom intencji

Na koniec jeszcze wspomnę, że można nadać kamieniom jakąś intencję. Na przykład stworzenie nowej firmy, realizacja jakiegoś nowego pomysłu lub zakup mieszkania czy działki. Łączymy wtedy naszą intencję z energią kamienia i razem realizujemy nasze cele. Możesz nadać intencję kamieniom, które już masz, nie musisz kupować nowych. Albo możesz stworzyć sobie grupę kamieni, które mają cię wspierać w jakimś działaniu bądź w realizacji jakiegoś celu.

I zwróć uwagę na to co napisałem – działanie czy cel są twoje, nie są domeną kamieni. Kamienie mają pomagać i wspierać. I na pewną będą, jeśli je doceniłeś i podzieliłeś się z nimi swoją intencją.

Jest wiele kamieni które w swojej charakterystyce mają cechy i właściwości związane z sukcesem, obfitością i bogactwem. Niektóre są bardzo rzadkie lub bardzo drogie. Niektóre mają bogactwo i sukces jako jedną z wielu właściwości lub potrzeba szczególnej intencji do pracy z nimi.

Poniżej przedstawiam krótkie opisy kilku najbardziej charakterystycznych i stosunkowo łatwych do znalezienia.

 

Cytryn – kamień bogactwa

cytryn

Cytryn swoją barwą przypomina złoto, jest kamieniem bogactwa, obfitości, dobrobytu. Poprzez całą historię był używany do zwiększania bogactwa materialnego i przyciągania do siebie pieniędzy. Niektórzy noszą ten kamień w portfelu albo wkładają do kasy fiskalnej w swojej firmie. Ten kamień można dać w prezencie osobie zaczynającej pracę albo zakładającej firmę, albo komuś kto przeżywa kryzys i brak pieniędzy. Energia cytrynu pomaga dotrzeć do źródła problemów i odmienić los.

Zobacz cytryn w naszym sklepie www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij i zobacz dział „CYTRYN” a w nim wiele okazów cytrynu, biżuterię i różne wyroby z tego kamienia

 

Malachit kamień transformacji i odwagi do przeprowadzania zmian

malachit
Malachit oczyszcza i otwiera wszystkie czakry, dając dostęp do prowadzenia przez duchowych przewodników; przynosi równowagę i harmonię, otwiera serce na bezwarunkową miłość. Malachit jest kamieniem transformacji – jeżeli będziesz go nosić przy sobie, będziesz mieć odwagę, żeby przeprowadzić konieczne zmiany w życiu. Dla firmy – przyciąga lojalnych klientów i zapobiega niespodziewanym niebezpieczeństwom.

Malachit zwiększa wytrwałość, aby doprowadzać rozpoczęte projekty do pozytywnego zakończenia, wzmacnia siłę woli, wprowadza porządek i hierachię ważności w rzeczach które pragnie się osiągnąć. Jeżeli masz nowy pomysł i wyczuwasz go intuicyjnie, dzięki malachitowi idea zacznie się przejawiać w bardziej konkretny sposób.

Zainteresował Cię malachit?  Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij i zobacz dział sklepu „MALACHIT” a w nim wiele okazów malachitu a także różne wyroby z tego kamienia.

 

Kamienie bogactwa- karneol

(kamień powodzenia w biznesie)

karneol

Karneol jest dobroczynnym kamieniem dla osób bardzo smutnych i o pesymistycznym nastawieniu – pomaga opanować ograniczające emocje – smutek, gniew, nerwowość, zazdrość, wyprowadza z apatii, pasywności i przygnębienia. Przypomina o radości życia i chęci do życia, o tym że każdy człowiek ma jednakowe prawo do szczęścia.

W sferze zawodowej, karneol jest uważany za kamień, który przynosi szczęście w biznesie, szczególnie dla osób które pracują w sprzedaży i usługach. Pobudza motywację i apetyt na więcej, przybliża szanse na dobre zatrudnienie albo ciekawą inwestycję. Dodaje pewności siebie, a w połączeniu z cytrynem zwiększa efektywność tego co się robi.

Zobacz karneol w naszym sklepie z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij aby wejść do działu ‚KARNEOL” w który znajdziesz wiele okazów karneolu i wyroby z tego kamienia.

 

 

Kamienie bogactwa

granat (motywacja, radość życia, szczęście w biznesie)

Granat jest łączony z ognistą energią Kundalini, wyzwala talenty i pasje, dodaje motywacji, pomaga w wychodzeniu ze zniechęcenia i depresyjnych myśli. Namawia do optymistycznego spojrzenia na życie, usuwa strachy i żal do ludzi, przywraca radość. Jest skuteczny w sytuacjach, kiedy jest się porzuconym, opuszczonym przez kogoś. Podobno kiedy często pracuje się z granatem i spełni swoją rolę, jego barwa blednie albo kamień może zginąć.
Granat zabezpiecza przed utratą pieniędzy, dodaje odwagi w rozmowach biznesowych albo z ludźmi wysoko postawionymi w hierarchii. Mówi się, że przynosi szczęście w biznesie i negocjacjach, jest kamieniem sukcesu w sytuacjach kiedy działa się na konkurencyjnym rynku.

Zainteresował Cię granat?  Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij tu i zobacz dział „GRANAT”, w którym znajdziesz wiele okazów granatu i wyroby z tego kamienia.

Zobacz tez dział „GRANAT GROSSULAR”

 

Kamienie bogactwa – granat almandine

(dla biznesmenów i artystów, nowe przedsięwzięcia, wyzwania, twórczość i pasja)

granat-almandine

Energia granatu almandine sprzyja wszelkiego rodzaju kreatywnym przedsięwzięciom, pasji i energii seksualnej, a także zdolności do wprowadzania w życie zamysłów i zamierzeń. Jest to kamień manifestacji, tworzenia, rozpoczynania i narodzin czegoś zupełnie nowego.

Ten kamień nadaje się dla przedsiębiorców, a także dla ludzi związanych ze sztuką, zachęca do odnajdowania w sobie energii kreatywnej i wyrażania jej w swojej pracy. Artystom pomaga przełamać niemoc twórczą, ludziom innych zawodów pomaga wybrać pracę, która będzie jednocześnie ich pasją. Granat almandine pomaga w pokonaniu strachu i obaw związanych z nową drogą i wyzwaniami, sprzyja spontaniczności, wykorzystywaniu intuicji. Dodaje pewności siebie w przypadku przedsięwzięć z pewną dozą ryzyka, o nieprzewidywalnym efekcie końcowym.

Granat almandine to kamień, który popycha człowieka do działania, aby realizować marzenia, wizje i cele. Oczyszcza energię na poziomie od pierwszej do trzeciej czakry, usuwa blokady w przepływie energii chi. Odpowiednio „zaprogramowany” poprzez osobistą intencję, granat almandine przyciąga nowego partnera, nową pracę, ciekawy projekt do realizacji.

Kliknij w ten link aby wejść do działu „GRANAT ALMANDINE” , w którym znajdziesz przepiękne okazy tego kamienia.

 

Kamienie bogactwa

tygrysie oko (sukces i bogactwo)

tygrysie-oko

Tygrysie oko jest uważane za kamień, który przynosi sukces i bogactwo. Może być używany do wzmacniania intencji zwiększenia obfitości, a także do zabezpieczenia statusu ekonomicznego i majątku, który już się posiada. Tygrysie oko to także kamień szczęścia, radości i optymizmu. Wprowadza w dobry nastrój, pomaga w osiąganiu celów, daje jasność myśli i wzmacnia siłę woli.

Zainteresowało Cię tygrysie oko?  Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij tu aby wejść do działu „TYGRYSIE OKO”, w którym znajdziesz wiele okazów tygrysiego oka i wyroby z tego kamienia.

Zobacz też niebieskie tygrysie oko a także czerwone tygrysie oko.

 

Kamienie bogactwa – jadeit

(„kamień śnienia”, polecany dla biznesmenów i handlowców)

jadeit

Jadeit jest bardzo popularnym kamieniem w kulturze chińskiej, był również używany do wyrobu biżuterii przez Majów, którzy przypisywali mu magiczne właściwości. Dawni kupcy trzymali jadeit w ręce podczas negocjacji, dla uzyskania lepszych warunków. Również współcześnie poleca się ten kamień biznesmenom, a w szczególności handlowcom. Jadeit pomaga szybko podejmować decyzje i doskonale targować się. Na poziomie emocjonalnym sprzyja samorealizacji, zwiększa wiarę w siebie i wytrwałość w dążeniu do celów. Jest nazywany „kamieniem śnienia”, podobno trzymając go pod poduszką można uzyskać sny pełne podpowiedzi.

Zainteresował Cię jadeit?  Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij tu aby wejść do działu „JADEIT”, w którym znajdziesz wiele okazów jadeitu zielonego, innych rodzajów jadeitu i wyroby z tego kamienia.

 

Kamienie bogactwa – kalcyt miodowy

(kompleksowe, długoterminowe projekty, usuwanie barier związanych z obfitością)

kalcyt-miodowy

Kalcyt miodowy stwarza unikalną kombinację jasności umysłu, skoncentrowania energii i ugruntowania w rzeczywistości, są to cechy potrzebne do skutecznej realizacji zadań kompleksowych i długoterminowych projektów. Kalcyt miodowy pobudza intelekt i sprawia, że prawidłowo analizuje się sytuacje i zauważa się najlepsze rozwiązania. Jest to jeden z najlepszych kamieni dla każdej pracy która wymaga pełnej uwagi i wytrwałości w długim okresie czasu. Pomaga pokonywać znudzenie i stres, tak żeby czuć się świeżo nawet po wielu godzinach wykonywania obowiązków.

Kalcyt miodowy również jest kamieniem usuwającym blokady związane z otrzymywaniem obfitości. Sprawia, że człowiek ma więcej wdzięczności za to co już posiada i zauważa że wszechświat zapewnia spełnienie jego potrzeb. Pomaga usunąć zaprogramowanie na niedostatek, zachęca do odpowiedzialności, działania i wzięcia spraw w swoje ręce.

Zainteresował Cię kalcyt?  Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij tu aby wejść do działu „KALCYT”, w którym znajdziesz wiele okazów kalcytu miodowego i kilkunastu innych rodzajów kalcytu a także wyroby z tego kamienia.

 

Kamienie bogactwa – peridot

(kamień finansowej i duchowej obfitości)

peridot

Peridot, nazywany też oliwinem, jest kamieniem o bardzo pozytywnej energii. Peridot wspiera w nabraniu odwagi aby realizować pragnienia serca, a jednocześnie w czasie podążania za indywidualnym przeznaczeniem być dobrym dla innych. Peridot jest kamieniem finansowej i duchowej obfitości. Może być używany do błogosławienia i energetyzowania własnej pracy, firmy i nowego zajęcia. Jest narzędziem pomagającym aby pogodzić fizyczną rzeczywistość z wewnętrzną prawdą. Przynosi sukces, również materialny, jeśli podąża się właściwą dla siebie ścieżką.

Za pomocą peridotu można manifestować wszelkiego rodzaju wzrost – wzrost bogactwa, wzrost zdrowia, wzrost radości i dobrego samopoczucia. Kamień poszerza zdolność przyjmowania dóbr od wszechświata i akceptowania swojego prawa do szczęścia i obfitości. Jeżeli są jakieś blokady w otworzeniu się na otrzymywanie, pomaga je usunąć.

Zainteresował Cię peridot?  Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij tu aby wejść do działu „PERIDOT / OLIWIN”

 

 

Kamienie bogactwa – seftonit

(przyciąganie bogactwa i szczęścia, uzdrawianie stanu fizycznego i emocjonalnego)

seftonit

Seftonit, inaczej nazywany afrykańskim „kamieniem krwi”, jest kamieniem odwagi i siły, jego energia przyciąga również bogactwo i szczęście. Jest uważany za kamień uzdrawiający, używany do regeneracji stanu fizycznego i emocjonalnego. Odnawia również jakość relacji w związkach partnerskich i rodzinnych. Ma moc porządkowania nie poukładanych myśli, przez co jego energia doskonale przygotowuje do medytacji.

Zainteresował Cię seftonit?  Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij tu aby wejść do działu ” SEFTONIT ” w którym znajdziesz przykłady tego kamienia.

 

 

 

Copyright ©2017 Marcin Żarek & MagicznaGaleria.pl

Jakiekolwiek rozpowszechnianie bez zgody autorów, kopiowanie zdjęć, kopiowanie, przetwarzanie, naśladowanie całości lub części tego tekstu jest zabronione!

photo: adobe stock

Autorem artykułu jest Marcin Żarek – nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego, autor e-booków i kursów na temat odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, rozwijania własnej mocy i  pokonywania ograniczeń.

Zapraszamy na blog:   www.MarcinZarek.pl

 

Może zainteresują Cię inne moje artykuły o kamieniach i na inne tematy ezoteryczne np:
Czarny turmalin – kamień ochrony energetycznej
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej
Kamienie bogactwa i obfitości
Kamienie na miłość
Dostrzeż światło ukryte w kamieniach
Serpentynit – kamień medytacji i rozwoju
Jak wybierać kamienie cz.1
Nowe kamienie reakcją na zmiany w naszym świecie
Bogactwo i obfitość. Akceptacja bramą do obfitości
Czy jesteśmy produktem naszej przeszłości?
Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem część-1
Przesuń łóżko, zmień swoje życie
Anioł Stróż odbiciem twojej doskonałości

Wszystkie artykuły i wpisy są moimi tekstami autorskimi, nie są to przeróbki lub tłumaczenia.  Można je znaleźć wyłącznie na naszych blogach i stronach. 

Zapraszam do ponownych wizyt, bo regularnie zamieszczam nowe artykuły.  

Marcin Żarek

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl