Kim chcesz być za 5 lat?

Co chcę jeszcze w życiu zrobić? Kim chcę być za 5 czy 10 lat? Czy zadajesz sobie takie pytania? Pewnie nie, bo niewiele osób tak postępuje. Ja robię tak sporadycznie, a chciałbym powiedzieć sobie, że robię to regularnie. Ostatnio przeczytałem książkę na temat mocy zdyscyplinowania oraz ważności drobnych rutyn i regularnej pracy z celami.

Kim chcesz być?  Jakie są Twoje cele? Jakie są Twoje marzenia?

Jest wiele kursów i książek, które uczą pracować z celami. Ta umiejętność staje się coraz bardziej powszechna. Ale czy rzeczywiście tak wiele osób pracuje regularnie z celami w swoim życiu czy w biznesie?

Jeśli masz swoją firmę, to pewnie spotkałeś się z pojęciem biznes planu. Tworzenia go uczą na kursach, w książkach a banki wymagają go przed przyznaniem kredytu. Ale ilu z nas, małych przedsiębiorców, tak naprawdę używa tego narzędzia? W biznesie jest tak jak życiu – są różne złote zasady których powinno się przestrzegać, są plany, są kierunki działania, ale często gubimy się w gąszczu codziennych problemów, zadań, wyzwań, trudności. I zajmujemy się tym, co akurat w danej chwili wydaje się najważniejszą sprawą, albo tym czym nam się najłatwiej teraz zająć, albo tym co ktoś nam karze zrobić.

Kim chcesz być?  Zrób biznes plan dla swojego życia

Okazuje się, że jednak są osoby, które pracują z celami od lat. Robią to regularnie – nawet codziennie. Mają różne, pozornie skomplikowane, systemy „zarządzania” sobą, swoją firmą i swoim życiem. I to daje im pewną namiastkę kontroli nad swoim życiem. Podczas gdy inni nie mają takiej kontroli w ogóle.

Napisałem namiastkę kontroli, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będzie wyglądał cały jego kolejny dzień. Zawsze następują rzeczy nieprzewiane, bo przecież nie żyjemy w próżni. Ale jeśli ciągle masz kontakt ze swoimi wartościami i swoimi najważniejszymi celami, to jesteś w stanie widzieć i robić więcej niż przeciętna osoba. Więcej, wiesz w jakim kierunku prowadzi Cię życie. I jeśli coś nie jest tak jak sobie kiedyś wymarzyłeś, to jesteś w stanie dokonać jakiś modyfikacji. Bo jeśli nie zrobisz tego, to dryfujesz.

Każdy dzień może Cię oddalać od Twojej wymarzonej przyszłości, a przecież tego nie chcesz. Bo to TY jesteś scenarzystą tego filmu i ty grasz w nim główną rolę.

Zainteresuj się pracą z celami. Zrób krok w kierunku większej wolności.

Bo to co będziesz robił i kim będziesz za 5 lat zależy od tego co zrobisz lub czego nie zrobisz TERAZ.

 

Copyright ©2017 Marcin Żarek & MagicznaGaleria.pl

Photo Credit: Pixabay

 

Autorem artykułu jest Marcin Żarek – nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego, autor e-booków i kursów na temat odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, rozwijania własnej mocy i  pokonywania ograniczeń.

 

Zapraszamy też na blog:   www.MarcinZarek.pl

 

Może zainteresują Cię także inne moje teksty na podobne tematy np:
Strefa komfortu – jak wyjść w Nieznane?
Prawo Przyciągania: twoje myśli i emocje tworzą twój świat
Co to są rytuały magiczne i jak z nich korzystać? Cz.1
Jak wybierać kamienie cz.1
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej
Kamienie bogactwa i obfitości
Co daje Matryca Energetyczna?
Kamienie na miłość
Dostrzeż światło ukryte w kamieniach
Inne spojrzenie na problemy zdrowotne
Czarny turmalin – kamień ochrony energetycznej
Przesuń łóżko, zmień swoje życie
Związek między myślami i emocjami
Nowe kamienie reakcją na zmiany w naszym świecie
Decyzje są jak życiowe drogowskazy

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl