Malachit – kamień transformacji

Malachit jest kamieniem transformacji, który pomoże ci sprawnie dokonać zmian w życiu, jeśli takich zmian będziesz potrzebować i jeśli będziesz mieć odwagę na ich przeprowadzenie. A jeśli tej odwagi nie masz, kamień ten otworzy przed tobą taki punkt widzenia w którym ta odwaga jest na wyciągnięcie ręki.  Wystarczy tylko mieć intencję zmiany.
W procesie rozwoju osobistego kamień ten wskazuje co należy zmienić i przy tej zmianie asystuje. Pomaga nam połączyć się z intencją wszechświata i dzięki temu zmiany zachodzą szybko, sprawnie i bezboleśnie.

Malachit sprawia, że każda transformacja jest przeprowadzona z serca i pozwala na zrozumienie, że jesteśmy współtwórcami naszego losu, a nie jego ofiarami.  Zauważamy, że nasze możliwości są nieskończone i że tylko od nas zależy co jest możliwe a co nie.

Malachit – kamień oczyszczenia

Malachit ma moc oczyszczania.  W sensie dosłownym ma moc oczyszczania z promieniowania radioaktywnego a także zanieczyszczeń elektromagnetycznych.

W sensie ezoterycznym czy energetycznym, kryształ ten oczyszcza, otwiera i aktywuje czakry, otwiera serce na bezwarunkową miłość oraz daje poczucie równowagi i harmonii.

Może wspomagać sesje rebirthingu, ponieważ ma właściwości pomagające przy uleczaniu starych traum pochodzących z dawnego życia.

Gdzie kupić malachit?   Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij w ten link – w dziale „MALACHIT” możesz zobaczyć i kupić okazy malachitu oraz  wyroby z tego kamienia.

 

Właściwości ochronne malachitu

Malachit jest też kamieniem używanym do ochrony energetycznej.  Stanowi ochronę przed negatywnymi energiami, „złym okiem”, szkodliwymi myślami i złą wolą.  Niektórzy mówią, że także przed duchami czy urokami.

Mówi się, że gdy nosisz go na sobie, kamień ten ostrzega cię o zbliżającym się potencjalnym niebezpieczeństwie a także chroni cię przed nim.  Nie martw się więc, gdy twój malachit pęknie lub się złamie, bo to będzie oznaczało że dobrze spełnił swoją funkcję ochronną.

Malachit – poczucie wewnętrznej mocy i siła spokoju

Właściwości energetyczne malachitu pozwalają nam odkryć moc naszego wnętrza.  Uzyskujemy połączenie z naszą wewnętrzną mocą i możemy osiągnąć poczucie bezwarunkowego bezpieczeństwa.  Kamień ten uczy, że jesteś centrum swojego własnego wszechświata, z zachowaniem pełnego szacunku dla innych ludzi i całego otoczenia.

Energia malachitu to siła spokoju.   Gdy łączysz się z jego energią, zdajesz sobie sprawę, że wszystko będzie dobrze, bez względu na to jakie wydają się być w danej chwili okoliczności zewnętrzne.  Wiesz, że strach jest tylko iluzją, a prawda jest dostępna na wyciągnięcie ręki.

To kamień, który sprawia, że wszelkie iluzje znikają a zostają ufność i zaufanie do własnej intuicji.

Właściwości malachitu jako kamienia otwierającego serce

Jak już napisałem, jest to kamień, który aktywuje przepływ bezwarunkowej miłości.  Pomaga nam pozostawać w stanie wysokiej energii i empatii, zachowując jednocześnie poczucie bezpieczeństwa i bycia „w sobie”.  Na przykład pozwala nam w pełni być przy drugiej osobie i nie łączyć się np. z jej krzywda czy niska wibracją.

W sferze emocjonalnej, malachit pomaga nam połączyć się z naszymi głębokimi, często ukrytymi emocjami i w pełen miłości sposób je zrozumieć, uleczyć i przekroczyć ograniczenia które powodują.  Dzięki niemu łatwiej jest nam zmienić nasze stare wzorce i przekonania.

Malachit – kamień obfitości i sukcesu w biznesie

 Energia malachitu pomoże ci dokończyć z sukcesem rozpoczęte projekty i przedsięwzięcia. Mówi się, że w biznesie malachit pozwala unikać nieuczciwych wspólników i kontrahentów oraz że pomaga przy podejmowaniu trafnych intuicyjnych decyzji biznesowych.

Kamień ten łączy logiczne myślenie i intuicję, co jest świetną mieszanką pozwalającą na osiąganie sukcesu w różnych dziedzinach.

W procesie stawiania celów malachit pomaga nam łączyć się ze swoim sercem i naszymi głębokimi potrzebami.  Malachit daje nam połączenie z naszą wewnętrzną mocą która pozwala na pełne doświadczanie życia, bogactwa i obfitości.

Malachit ma moc urzeczywistniania celów, wizji, snów i marzeń.  Jesteśmy współtwórcami naszego świata i wszystko jest możliwe.  Takie przesłanie czyni z malachitu potężny kamień bogactwa, sukcesu i manifestacji.

 

Malachit pomaga zająć należne nam miejsce

Malachit zwiększa nasze zdolności manifestacyjne. Pomaga skutecznie rozwijać nasze pomysły i idee, szczególnie pomocny jest dla osób, które mają obawy przed byciem zauważonym.   Pomaga nam zlikwidować obawy przed odrzuceniem czy agresją. Zwiększa wiarę w siebie i swoje możliwości, powoduje że droga do sukcesu staje się jasna i klarowna.


Właściwości uzdrawiające

Malachit ma też właściwości uzdrawiające.  Mówi się, że pomaga przy bólach menstruacyjnych, przy skurczach i w trakcie porodu oraz  przy objawach artretyzmu, podwyższonego ciśnienia, astmy, epilepsji, guzach czy chorobie lokomocyjnej.  Wspomniałem już o jego zdolności do wydobywania z podświadomości i uleczania emocji a nawet traum. W takich sytuacjach dobrym  partnerem współdziałającym z malachitem będzie różowy kwarc, rodonit lub kunzyt.

Malachit jest kamieniem o bardzo mocnym i wielorakim działaniu.  Szczególnie skutecznie działa w powiązaniu z medytacją.  Był znany w starożytnych kulturach, szczególnie doceniony został w starożytnym Egipcie.  Przy oczyszczaniu, staraj się nie moczyć go zbyt długo w wodzie a szczególnie unikaj wody z solą, która może uszkodzić jego powierzchnię.

Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij w ten link – w dziale „MALACHIT” możesz zobaczyć i kupić wiele malachitów oraz  wyroby z tego kamienia.

 

Copyright ©2017  Marcin Żarek  &  MagicznaGaleria.pl
Jakiekolwiek rozpowszechnianie bez zgody autora, kopiowanie, przetwarzanie, naśladowanie całości lub części tego tekstu jest zabronione!

Photo: Adobe stock

 

Autorem artykułu jest Marcin Żarek – nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego, autor e-booków i kursów na temat odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, rozwijania własnej mocy i  pokonywania ograniczeń.

Zapraszamy na blog:   www.MarcinZarek.pl

 

Może zainteresują Cię inne moje artykuły o kamieniach i na inne tematy ezoteryczne np:
Czarny turmalin – kamień ochrony energetycznej
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej
Kamienie bogactwa i obfitości
Kamienie na miłość
Dostrzeż światło ukryte w kamieniach
Serpentynit – kamień medytacji i rozwoju
Jak wybierać kamienie cz.1
Nowe kamienie reakcją na zmiany w naszym świecie
Bogactwo i obfitość. Akceptacja bramą do obfitości
Czy jesteśmy produktem naszej przeszłości?
Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem część-1
Przesuń łóżko, zmień swoje życie
Anioł Stróż odbiciem twojej doskonałości

Wszystkie artykuły i wpisy są moimi tekstami autorskimi, nie są to przeróbki lub tłumaczenia.  Można je znaleźć wyłącznie na naszych blogach i stronach. 

Zapraszam do ponownych wizyt, bo regularnie zamieszczam nowe artykuły.  

Marcin Żarek

 

 

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl