Obsydian – kamień ochronny

Obsydian, a szczególnie jego czarna odmiana, jest wg. mnie chyba najsilniejszym kamieniem ochrony energetycznej.  Poleca go w celach ochronnych wielu nauczycieli rozwoju duchowego.
Obsydian wzmacnia nasza aurę, ciało energetyczne i ciało mentalne.  Działa na wielu poziomach – oprócz ochrony dostarcza nam energii ugruntowania, oraz pomaga skupić się na swoich sprawach.

Obsydian chroni przed niskimi wibracjami w każdym sensie i formie.  Chroni nas w sensie fizycznym np. chroni przed wydarzeniami które mogłyby wpłynąć na nas negatywnie. Ale także stanowi ochronę przed tzw. „złym okiem”, przed zazdrością i zawiścią innych osób, przed obgadywaniem, przed negatywnym myśleniem i złymi życzeniami, przed wszelkimi bytami o niskiej wibracji czy przed sytuacjami, które mogłyby przynieść awanturę, konflikty czy straty.

Zapobiega też drenowaniu energetycznemu człowieka przez innych ludzi, firm, instytucje czy nawet ideologie.

Szczególnie polecany jest obsydian do ochrony osób delikatnych i wrażliwych, które szczególnie łatwo padają ofiarą przemocy energetycznej i którym trudno byłoby taką ochronę uzyskać w inny sposób.

Ochrona obsydianu włącza się w momencie gdy tylko go dotkniesz, a nawet w chwili gdy o nim pomyślisz, jeśli z obsydianem miałeś już kiedyś do czynienia.

 

Gdzie kupić obsydian?   Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij w ten link – w dziale „OBSYDIAN” możesz zobaczyć i kupić wiele rodzajów obsydianu oraz wyroby i biżuterię z tego kamienia.

 

Ochrona w pracy czy w firmie

Obsydian dostarcza ochrony w pracy i w firmie.  Ochrona w firmie polega np. na ochronie przed konkurencją która ma nieuczciwe intencje, ochronie przed szkodliwymi  decyzjami inwestycyjnymi, nieuczciwymi pracownikami czy po prostu ochronie firmowych finansów.

Obsydian – ochrona osobista, dla rodziny, dla domu czy firmy

Obsydian ma naprawdę bardzo szerokie zastosowanie w ochronie energetycznej.  Wiele osób nosi wisiorki, bransoletki czy inną biżuterie z obsydianu jako ochronę osobistą na co dzień, ale są też większe obsydiany czy np. kule, które mają intencję ochrony całego domu, firmy w której leżą lub np. symbolicznie mogą służyć jako ochrona dla całej rodziny.

Ja osobiście zawsze mam przy sobie breloczek z obsydianu.  Mam ich pewien zapas, bo breloczki te kruszą się lub psują w sytuacjach potencjalnie niemiłych czy konfliktowych.

Kamień ten bowiem często przyjmuje na siebie szkodliwe energie czy energie o niższej wibracji, czego skutkiem jest to że się łamie, kruszy czy pęka.  Czasem może być tak, że wypada ci z ręki, spada na ziemię i pęka.  Czasami łamie się samoistnie.

 

Obsydian – ochrona i ugruntowanie w medytacji

Obsydian jest doskonałym kamieniem towarzyszącym medytacjom, szczególnie takim które są związane z podróżowaniem do innych światów, wymiarów.   Jeśli po medytacji  bywa tak, że masz kłopot z powrotem do rzeczywistości, to obsydian jest kamieniem dla ciebie.  W celu ugruntowaniu wystarczy potrzymać obsydian w dłoni przed i po medytacji.

Obsydian – kamień rozwoju duchowego

Jako kamień rozwoju duchowego obsydian przekracza iluzje i ograniczenia ego, nie słucha  tworzonych przez umysł historii mających na celu trzymanie cię w przeszłości i iluzorycznym bezpieczeństwie bezruchu.

Obsydian wydobywa na wierzch, na poziom naszej świadomości, to co w danej chwili  mamy do przerobienia. Każdy z nas (bez względu na to czy tego chcemy czy nie)  ma jakieś lekcje do przerobienia i coś do nauczenia się o sobie samym.  I obsydian właśnie tym się zajmuje.

Jeśli, na przykład, twoja lekcją na teraz jest temat „jak pokochać siebie będąc odrzuconą:” lub „jak opanować swój gniew” to właśnie w tym kierunku twoją uwagę skieruje obsydian i tym się zajmie.  Strach podpowiada, że „może to za mocny kamień”, ego może uważać, że jesteś zbyt delikatna by teraz takimi lekcjami się zajmować. Ale obsydian wie, że rozwój duchowy i dążenie do przejścia na wyższy poziom są udziałem każdego człowieka a nie tylko tych, którzy świadomie zajęli się rozwojem duchowym.  Każdy swoje lekcje będzie przerabiał.  Różnica jest taka, że z pomocą obsydianu zrobisz to teraz, a jeśli będziesz tych swoich tematów unikać, to ta sama lekcja będzie się powtarzać przez całe życie, raz za razem.

Dlatego obsydian jest takim mocnym kamieniem rozwoju duchowego.

Niektórzy twierdzą, że kamienie mające genezę związaną z działalnością wulkaniczną (a obsydian to tzw. szkło wulkaniczne) często działają jako „przyśpieszacze karmy”.  Jeśli tak jest, to bądźmy wdzięczni za te kamienie.

Obsydian – rozwój duchowy plus ochrona

Pamiętaj, że obsydian daje wielopoziomową ochronę, więc także cała jego energia wspierająca rozwój duchowy jest też powiązana z ochroną energetyczną.   Więc jeśli jakaś lekcja dla ciebie nadchodzi, to nie będzie zbyt bolesna czy za trudna.


Obsydian – uświadamianie ukrytych wzorców

Lekcje nie muszą być bolesne i nie zawsze muszą być trudne.  Obsydian uświadamia nam podświadome wzorce i przekonania, szczególnie te które nam już nie służą i te które stanowią przeszkodę w naszym rozwoju. Chodzi tu o przekonania, wzorce w myśleniu, reagowaniu i zachowaniu, strategie działania. Kamień ukazuje naszej świadomości te wzorce, a naszym zadaniem jest wziąć za nie odpowiedzialność – zmienić je lub zastąpić innymi.

To co jest w naszej podświadomości –  rządzi nami i jest czymś co wielu z nas nazywa naszym przeznaczeniem.  Natomiast gdy te podświadome wzorce wychodzą na wierzch, gdy zaczynamy je zauważać i rozumieć, stajemy w szczególnym miejscu.  Zmieniając nasze przekonania i wzorce, zmieniamy bowiem nasze przeznaczenie, stajemy się aktywnymi współtwórcami naszego życia i całej naszej rzeczywistości.

 

Obsydian – ugruntowanie plus ochrona

Obsydian, podobnie jak inne czarne kamienie, ma energię ugruntowującą.  Ugruntowanie, które osiągamy dzięki obsydianowi powoduje, że stajesz się pewny i silny jak skała, masz mocny kontakt z energią ziemi, jesteś tu i teraz, nie bujasz w obłokach i nie jesteś myślami gdzie indziej.  Jesteś odporny na zewnętrzne, ale też i wewnętrzne próby odwrócenia twojej uwagi.  Dzięki obsydianowi nic nie jest w stanie zająć twojej uwagi czymś co nie ma dla ciebie znaczenia.

Obsydian – stop sabotowaniu samego siebie (samej siebie)

Obsydian przeciwdziała też powstawaniu w twojej głowie myśli i pomysłów, które mogłyby stanąć ci na drodze i sabotować twoje działania. Nie pozwoli także na rozwijania się emocji, które zwykle odwracają uwagę od twoich celów i marzeń. To taka wewnętrzna ochrona.

Skupienie uwagi na tym co jest ważne

Kamień ten  uspokaja umysł i rozjaśnia myśli, pozwala skupić się na tej myśli która dla ciebie największe znaczenie.  Myśl po myśli, po kolei. Przychodzi uspokojenie i ukojenie w twojej głowie. Uspokojenie, ale też i ciągła uważność, bo jeśli myśl jest ważna, to trzeba obserwować jak się rozwija i dokąd cię zaprowadzi. Szczególnie dobrze radzi sobie z tym złoty obsydian – rodzaj obsydianu z lekkim złotawym połyskiem.

Obsydian zapobiega drenowaniu naszej energii

Żyjemy w czasach nadmiaru informacji.  Jesteśmy nią przeładowani. Z każdej strony ktoś czegoś od nas chce, coś zrobić, czegoś nie robić, coś dać, coś kupić, etc.   Rządy, instytucje, koncerny, firmy handlowe, inni ludzie których  znamy i których nie znamy, Facebook, tv, radio, twitter, maile, telefony, sms-y.  Każdy czegoś chce, a my pozwalamy na ten drenaż naszej energii. Dotyczy to też naszych znajomych i przyjaciół, z ich problemami, prośbami, przeżyciami, emocjami, etc.

A ta energia, która nam zostaje nie wystarcza na tworzenie prawdziwego autentycznego życia. Nie mamy na to czasu, siły, energii, woli i ochoty.  Jesteśmy wydrenowani.

Obsydian zapobiega takiemu drenowaniu. Sprawi, że twoja uwaga będzie bardziej odporna na zewnętrzne wpływy.  Nie wykluczone, że twoje nawyki i wyuczone zachowania trochę się zmienią (np. będziesz sprawdzać Facebooka, 3-razy rzadziej),  możliwe, że jakaś koleżanka będzie dzwonić ze swoimi problemami do kogoś innego lub nie będziesz mieć potrzeby włączania wiadomości o każdej pełnej godzinie.


Obsydian – kamień śnienia

Obsydian jest też kamieniem śnienia. Pomaga indukować, zapamiętywać i rozumieć sny.  Sny i praca ze snami są dostępne dla każdego. Nie jest to trudne, każdy może na tym skorzystać jednak potrzeba do tego jest świadoma intencja i chęć pracy ze snami.

W jakiej formie używać obsydianu?

Obsydian występuje w różnych formach i kolorach.  Można używać kamieni naturalnych, obsydianu w formie kuli, piramidy, różdżki, wahadełka, serca czy obelisku.  Z obsydianu wyrabia się też różne rodzaje biżuterii, wisiorki, talizmany, figurki, maski, lustra, kamienie do masażu i inne przedmioty. Każda forma ma jakieś znaczenia.

Ja polecam do pracy małe wisiorki lub talizmany do trzymania w dłoni w różnych kształtach (kontakt codzienny z obsydianem, ochrona osobista), duże okazy obsydianu lub kule (ochrona domu czy firmy, praca bardziej intensywna lub bardziej zaawansowana) lub figurki z obsydianu, np. figurki zwierząt, które doskonale wyglądają na półce i często wzbudzają zainteresowanie gości.

Rodzaje obsydianu

Obsydian występuje w kilku odmianach różniących się kolorami. Najczęściej występuje obsydian czarny, złoty, brązowy (mahoniowy) i śnieżny (czarny w białe kropki).  Poza tym można spotkać obsydian srebrny, pajęczynowy, zielony i tęczowy (arco iris).

Opisane właściwości obsydianu dotyczą wszystkich odmian i kolorów, jednak każdy z rodzajów ma swoje specyficzne działania i energie.   Najbardziej typowym obsydianem jest obsydian czarny i jego najtrafniej opisuje powyższy tekst.  Inne kolory (obsydian złoty, brązowy, srebrny, tęczowy) też posiadają te same właściwości, ale mają też inne własne specyficzne cechy dodatkowe.

www.MagicznaGaleria.pl  –  największy sklep internetowy z obsydianem na świecie

Obsydian jest moim ulubionym kamieniem. Od lat z im pracuję a także przywożę różne jego odmiany z Meksyku i sprzedaję w sklepie internetowym MagicznaGaleria.pl, który  powstał w intencji rozprzestrzeniania obsydianu w naszym kraju.

Mogę śmiało powiedzieć, że spopularyzowałem ten kamień w Polsce. Gdy zaczynałem go przywozić był jednym z mniej znanych kamieni, teraz stał się całkiem popularny.  Obok czarnego turmalinu jest najważniejszym kamieniem ochronnym.

Skąd pochodzi obsydian z naszego sklepu?

Obsydian przywożony przeze mnie pochodzi z Meksyku, gdzie można spotkać w zasadzie wszystkie jego odmiany i kolory. Oprócz samego kamienia, sprowadzam też różne wyroby z niego.  Najciekawszymi i moimi ulubionymi są kule i piramidy z obsydianu.

Ale lokalni rzemieślnicy, u których zamawiam te wyroby, są prawdziwymi artystami i rzeźbią z obsydianu najróżniejsze figurki, kształty, różdżki, kule, piramidy, miniaturki zwierząt, wisiorki, wahadełka, breloczki, serca i serduszka, amulety i talizmany ochronne w różnych kształtach, kamienie do masażu, lustra, drobne artykuły wyposażenia wnętrz etc.

Dzięki temu możemy tego kamienia używać w różnych codziennych sytuacjach. Ja na przykład stale noszę breloczek do kluczy, wisiorki a czasem drobny amulet do trzymania w dłoni.

Przez lata sprowadziłem tyle najróżniejszych odmian obsydianu i produktów z tego kamienia, że sklep www.MagicznaGaleria.pl jest prawdopodobnie największym sklepem internetowym z obsydianem na świecie.  Szczególnie dumny jestem z tego, że wszystkie te wyroby zostały zamówione i kupione u drobnych lokalnych rzemieślników meksykańskich, których znam od lat i którzy każdy kawałek kamienia traktują indywidualnie – np. od razu wiedzą:  z tego kawałka będzie piramidka, z tego kula, a z tego – figurka żółwia. I cieszą się, że prac ich rąk wyjedzie do Europy i Polski.

Gdzie kupić obsydian?   Zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami www.MagicznaGaleria.pl

Kliknij w ten link – w dziale „OBSYDIAN” możesz zobaczyć i kupić wiele rodzajów obsydianu oraz wyroby i biżuterię z tego kamienia.

 

Copyright ©2018  Marcin Żarek &  MagicznaGaleria.pl

Wszelkie rozpowszechnianie bez zgody autora, kopiowanie, przetwarzanie, naśladowanie całości lub części tego tekstu jest zabronione!

photo: adobe stock


Autorem artykułu jest Marcin Żarek – nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego, autor e-booków i kursów na temat odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, rozwijania własnej mocy i  pokonywania ograniczeń.

Zapraszamy na blog:   www.MarcinZarek.pl

Może zainteresują Cię inne moje artykuły na temat kamieni lub na inne tematy, na przykład:

Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej

Malachit – kamień transformacji i dobrej zmiany

Kamienie bogactwa i obfitości

Serpentynit – kamień medytacji i rozwoju

Kamienie na miłość

Jak wybierać kamienie cz.1

Nowe kamienie

Wybieramy kamienie kamienie czy kamienie wybierają nas?

Kamienie na różne sytuacje cz.1

Zapraszam też do przeczytania moich tekstów na inne tematy związane z rozwojem duchowym:

Co to są rytuały magiczne i jak z nich korzystać? Cz.1

Anioł Stróż odbiciem twojej doskonałości

Czy jesteśmy produktem naszej przeszłości?

Prośba o uzdrowienie do Królowej Aniołów czyli moja prywatna pielgrzymka do Lourdes

Bogactwo i obfitość. Akceptacja brama do bogactwa.

Prawo Przyciągania. Proś a będzie ci dane

Prawo Przyciągania: Nasze myśli i emocje tworzą nasz świat

Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem ? Część 1

Sesje Matrycy Energetycznej – zauważ zmiany

Wszystkie artykuły i wpisy są moimi tekstami autorskimi, nie są to przeróbki lub tłumaczenia.  Można je znaleźć wyłącznie na naszych blogach i stronach. 

Zapraszam do ponownych wizyt, bo regularnie zamieszczam nowe artykuły.  

Marcin Żarek

 

 

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl