Zmień swoje życie – łatwo powiedzieć. Chciałbym Ci zaproponować coś bardzo łatwego i prostego, co może zrobić każdy z nas, w każdej chwili.

Czy słyszałeś o tym, że zmiana ustawienia mebli w domu może spowodować zmianę energii w tym domu czy nawet zmianę w relacjach i dobrobycie osób, które w nim mieszkają?
Oczywiście może to być zarówna zmiana pozytywna, jak i negatywna.  Dobrą informacja jest to, że zawsze można wrócić do poprzedniego ustawienia mebli.

Zauważ potrzebę zmiany – zmień swoje życie

Czy uważasz, że w twoim życiu panuje stagnacja, że potrzebujesz zmiany ale nie wiesz od czego zacząć, nawet nie wiesz czy zacząć od siebie, od diety, finansów czy relacji z partnerem czy dziećmi?  Albo może wiesz co chcesz mieć inaczej, co chcesz zmienić, ale nie możesz się za to zabrać.

Spójrz „na nowo” na swoje mieszkanie czy dom i zadaj pytanie.

Może więc spójrz na swoją przestrzeń życiową, na swoje mieszkanie i dom.  Po prostu poświęć im swoją uwagę   Gdzie w twoim domu jest miejsce gdzie blokowany jest przepływ energii.  Po prostu zadaj sobie to pytanie w duchu i zauważ gdzie idzie twoja uwaga?

Bo może podświadomie wiesz, ale ta informacja nigdy nie wychodzi do myślenia świadomego.  Może jest to jakieś krzesło które stoi w przejściu, albo drzwi które często się zamyka, a które można zostawiać otwarte na stałe.  Albo może coś ze stołem w jadalni.  Albo obraz nad łóżkiem czy sterta rzeczy do prania w przedpokoju, która zawsze piętrzy na drodze do łazienki.  To może być cokolwiek.  To nie musi być coś co fizycznie blokuje.  Może twoje myśli idą do fotela.  To przestaw ten fotel w inne miejsce.  Albo przestaw stół o metr w prawo.  Nie musisz myśleć w kontekście „ zmień swoje życie ”, aczkolwiek możesz to robić. W każdym razie wydaje mi się, że im luźniej i mniej zadaniowo podejdziesz – tym lepsze rezultaty uzyskasz.

Zmiany intuicyjne lub metoda prób i błędów

Jeśli masz dobry kontakt ze swoją intuicją, to otrzymasz szereg takich intuicyjnych wglądów, informacji. Po prostu im zawierz i coś zrób.

Jeśli nic ci nie przychodzi do głowy, to nie martw się. Nie zmuszaj się do tego, bo jak zaczniesz się zmuszać to od razu zaczną powstawać wątpliwości i twój wewnętrzny sędzia będzie poddawał w wątpliwość to co robisz.

Po prostu spójrz na swoje mieszkanie i zadaj sobie takie pytanie:  co mogę zrobić by było dla mnie wygodniej niż jest teraz.  I wtedy może coś ci wpadnie do głowy.

Albo zapytaj siebie – co mogę zmienić w salonie /w sypialni, w kuchni/ tak aby mąż /żona/ nie skrytykował czy nawet nie zauważył.  I zrób to.  To mogą być drobne rzeczy, to mogą być zupełnie nie ważna rzeczy – np. zmiana układu krzeseł przy stole czy przesunięcie szafki  o metr w stronę okna.

Najlepiej niech to będzie „praca zespołowa”

Oczywiście zawsze lepiej jest robić takie zmiany razem z mężem czy żoną, wtedy łączy się intencja obu osób i zmiana może być bardziej widoczna.  Ale wiem, że nie zawsze jest to możliwe.  Więc radzę by zaczynać od niewielkich zmian.

Gdzie zaszła zmiana?

Po wprowadzeniu zmian w ustawieniu mebli, dobrze jest świadomie spojrzeć na to co się w naszym życiu zmienia.  I jeśli cokolwiek zmieniło się na gorsze, lub coś idzie nam „jak po grudzie”, to może warto przesunąć łóżko w sypialni czy fotel w salonie na poprzednie miejsce…..

             Zwracaj uwagę na relacje z bliskimi, na samopoczucie swoje i innych domowników, na to co dzieje się w waszym świecie zawodowym, w finansach. Jak wyglądają kontakty z innymi ludźmi, czy może wydarzyło się coś co nigdy nie miało miejsca.  I pamiętaj, że zawsze możesz wrócić do poprzedniego układu mebli, albo spróbować jeszcze czegoś innego.

Ale patrz w sposób mądry i świadomy.  Zmień swoje życie w sposób odpowiedzialny. Bo zmiana na lepsze nie zawsze na początku jest odczuwalna w komfortowy sposób.  Może nasze ciało i umysł są tak przyzwyczajone do starego porządku energetycznego, że jakakolwiek zmiana wprowadza wrażenie dyskomfortu.  Nawet zmiana na lepsze może być na początku postrzegana jako „niewygoda”.  Ale tu jest pole dla naszej mądrości życiowej – aby widzieć świat takim jakim jest naprawdę a nie takim jakim się wydaje.

 

Copyright © 2017   Marcin Żarek &  MagicznaGaleria.pl  

Wszelkie rozpowszechnianie bez zgody autora, kopiowanie, przetwarzanie, naśladowanie całości lub części tego tekstu jest zabronione!

Photo: Adobe stock

Autorem artykułu jest Marcin Żarek – nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego, autor e-booków i kursów na temat odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, rozwijania własnej mocy i  pokonywania ograniczeń.

Zapraszamy też na blog:   www.MarcinZarek.pl

Przeczytaj inne moje artykuły i wpisy np:

Anioł Stróż odbiciem twojej doskonałości
Kamienie na miłość
Prawo Przyciągania – proś a będzie Ci dane
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej
Indywidualne odczuwanie energii miejsc.
Strefa komfortu – jak wyjść w Nieznane
Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem
Anielska cierpliwość
Twój Anioł Stróż odbiciem Twojej doskonałości
Serpentynit – kamień medytacji i rozwoju

 

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl