Rytuały magiczne – bezpieczne rytuały

Rytuały cz.1 – przeczytaj pierwszą część artykułu

Rytuały które ja stosuję i które prezentuję na moich stronach i w moich wydawnictwach są to zawsze rytuały magii pozytywnej, wspomagają je anioły i archanioły oraz energia kamieni i kryształów.

Nie dzieje się to bez powodu.  Zajmuję się rozwojem osobistym i rozwojem duchowym ponad prawie 20 lat i wiem, że sztuka rytuałów jest jak każda dziedzina – jeśli czegoś nie rozumiesz – to rezultaty mogą być zupełnie inne niż zamierzone.
Dlatego nie polecam rytuałów ani intencji, które będą łamać czyjąś wolną wolę, które mają sprawić, że będziesz kontrolował kogoś lub jakieś wydarzenia. Jeśli chcesz się tym zajmować, musisz mieć spore doświadczenie w magii i naukach ezoterycznych. Bo inaczej mogą być konsekwencje, których nie będą po twojej myśli. Nie mówię, że takie rytuały nie zadziałają, po prostu mogą być jakieś efekty uboczne których nie przewidzisz.

Rytuały i oddanie Wszechświatowi kontroli nad kolejnością wydarzeń

Wydaje nam się, że kontrolujemy nasze życie i wydarzenia które się nam przytrafiają.  Ale to nie jest prawda, to tylko iluzja kontroli.  To tylko nasze ego tak twierdzi, a efekt tego jest taki, że gdy coś pójdzie nie po naszej myśli, to następuje emocjonalna reakcja i poczucie porażki czy gorszości.

Ważne jest aby twoje intencje były sformułowane w sposób jak najbardziej otwarty i pozytywny.  Chodzi o to, aby twoje życie stało się bardziej nieograniczone, aby twój rozwój osobisty nie polegał na walce, porównywaniu się z innymi i konkurencji w wyścigu szczurów, ale by polegał na indywidualnym rozwoju i byciu wspieranym przez Wszechświat.

Intencje są jak drogowskazy.  Pokazują kierunek w jakim chcemy podążać. Natomiast tego w jaki sposób tam się znajdziemy nie możemy sobie zaplanować.  Możemy mieć jakieś pomysły, ale musimy być otwarci na rzeczy których się nie spodziewamy. Bo gdyby wszystko miało się wydarzać tak jak sobie zaplanujemy, to nie zastanawiałbyś się teraz nad użyciem magicznego rytuału, prawda?

Może nam się wydawać, że już znam drogę, cele pośrednie, etc, ale to są tylko wymysły naszego ego.  Prawda jest taka, że najlepszym sposobem jest oddanie naszych intencji „w przestrzeń”, oddanie ich wszechświatowi i ufanie, że nasze cele nas znajdą w sposoby, których dzisiaj nie umielibyśmy nawet wymyślić.  I to nie jest naiwność.  Taka jest natura naszej rzeczywistości. Zamiast planować sobie wszystko w szczegółach, trzeba wyrazić intencję i świat nas poprowadzi w kierunku spełnienia.

 

Rytuały magiczne – użyj słów „dla najwyższego dobra wszystkich”

Nie wiemy jakie są konsekwencje jakiegoś wydarzenia. Nie wiemy w jaki sposób nasze działania wpłyną na innych ludzi.  Nie znamy ich celów i marzeń, nie wiemy o czym oni teraz myślą i co planują.  Nie wiemy w jaki sposób ich wybory będą wpływać na nasze życie. Nie zdajemy sobie sprawy z działania większych sił obecnych w naszym święcie. Nie znamy szerszego kontekstu działań.

Dlatego też przy tworzeniu i wyrażaniu naszej intencji w trakcie wykonywania rytuału magicznego (ale też i przy innych okazjach) dobrze jest użyć formułki „ … dla najwyższego dobra wszystkich których będzie ta sprawa dotyczyć” lub coś w tym stylu.  Takie stwierdzenie pokaże siłom wyższym czy aniołom, że jesteśmy na drodze światła, że jesteśmy gotowi na to by Wszechświat nas wspierał na każdym kroku. Pokazuje naszą otwartość, naszą pokorę i zaufanie w moc Wszechświata.

 

Rytuały i użycie formułki  „lub coś lepszego …”

Powtórzę to raz jeszcze.  My jako istoty ludzkie żyjące na ziemi nie mamy pełnego wglądu w całość świata i całość Stworzenia.  Patrzymy z naszego ograniczonego punktu widzenia, nasza percepcja jest niezwykle zawężona i bazuje na osobistych doświadczeniach.

Nie jesteśmy w stanie widzieć całości.  Nie umiemy ogarnąć wszystkich konsekwencji.  To jest jak granie w szachy pomnożone milion razy.

Do tego dochodzi też aspekt osobistego przeznaczenia i indywidualnych predyspozycji.

Dlatego bardzo pomocne jest zawsze w stawianiu celów, intencji czy wizualizacji dodać: „To lub coś lepszego.

Co oznacza, że nie jesteśmy zasklepieni w bazujących na ego i ograniczonej percepcji wizjach.  Możliwe, że Stwórca ma dla nas coś jeszcze wspanialszego, coś czego w tej chwili nie jesteśmy w stanie przewidzieć.  Pokażmy, że jesteśmy na to otwarci.

Kilka słów dodatkowych o rytuałach

Podejdź do rytuałów w sposób poważny.  Chodzi o to, aby nie robić sobie niepotrzebnych żartów.  Nie robić jakiś głupich intencji, nie stosować intencji mających na celu czyjąś krzywdę czy stratę, nawet jeśli byłby to ktoś kogo bardzo nie lubisz.

Ale intencja, którą tworzysz jest prawdziwa i jeśli intencja ta będzie szkodliwa dla innych czy jeśli będzie ona skierowana na odebranie komuś jego mocy czy szczęścia, to nawet pomimo tego, że  rytuał nie zadziała na czyjąś niekorzyść i nie zadziała dla ciebie, to gromadzisz na swojej ścieżce energie, z którymi będziesz musiał sobie radzić w przyszłości.

Tak jest też z myśleniem.  Jeśli jesteś nastawiony negatywnie do ludzi, to w pewnym sensie przyciągniesz negatywne myślenie do siebie.

I na koniec – gdy rytuał jest zakończony – to znaczy, że jest zakończony.  Nie oczekuj natychmiastowych rezultatów.  Nie sprawdzaj co chwila czy działa.  Nie zastanawiaj się czy zrobiłeś wszystko właściwie.  Nie rób rytuału wielokrotnie w nadziei, że może tym razem lepiej wyjdzie.

I pamiętaj, że rytuał stanowi też wewnętrzne tworzenie emocjonalne nowej rzeczywistości, o czym więcej pisałem w pierwszej części artykułu.

Przeczytaj pierwszą część artykułu:
Co to są rytuały magiczne i jak z nich korzystać?  Cz.1


Copyright ©2016 Marcin Żarek & MagicznaGaleria.pl

  Photo credit: Adobe

 

Autorem artykułu jest Marcin Żarek – nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego, autor e-booków i kursów na temat odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, rozwijania własnej mocy i  pokonywania ograniczeń.

Zapraszamy na blog:   www.MarcinZarek.pl

Zapraszam też do przeczytania innych moich artykułów i postów – na tematy magiczne, o rozwoju duchowym, aniołach i kamieniach np:

Anioł Stróż odbiciem twojej doskonałości
Prawo Przyciągania – proś a będzie Ci dane
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej

Przesuń łóżko, zmień swoje życie
Nowe kamienie reakcja na zmiany w naszym świecie
Jak wybierać kamienie cz.1
Umysł a materia
Co daje Matryca Energetyczna?
Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem? cz1.
Dostrzeż światło ukryte w kamieniach
Czarny turmalin – kamień ochrony energetycznej
Malachit – kamień transformacji i dobrej zmiany
Kamienie bogactwa i obfitości
Inne spojrzenie na problemy zdrowotne
Kamienie na miłość
Prawo Przyciągania: twoje myśli i emocje tworzą twój świat
Dr. Joe Dispenza fragment – kursu z polskimi napisami

Wszystkie artykuły na moich blogach i stronach internetowych są napisane przeze mnie, nie są przedrukiem czy przeróbką tekstów innych autorów, nie znajdziesz ich nigdzie indziej na internecie.

 

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl