Rytuały magiczne – co to jest?

Rytuały magiczne to, najprościej ujmując, serie czynności specyficznie skierowanych  na zrealizowanie jakiejś intencji, która istnieje w umyśle osoby wykonującej rytuał.  Osoba ta ma jakiś cel lub cele, co nazywamy intencją i oddaje tą intencję siłom wyższym w celu jej  zrealizowania.  Siły wyższe to może być Stwórca, Wszechświat, uniwersalna miłość, jak to rozumiesz będzie zależało od twojego światopoglądu i twych przekonań.
Ten artykuł nie jest o tym jak „krok po kroku” zrobić samemu rytuał.  Sama procedura jest na ogół prosta – wystarczy, że znajdziesz jakąś książkę z tekstami rytuałów lub znajdziesz gdzieś indziej opis rytuału – i już masz procedurę rytuału w punktach.

To o czym tutaj piszę to aspekty magicznych rytuałów o których się najczęściej nie mówi. To są moje przemyślenia i moje opinie, które wynikają z wieloletniego doświadczenia i zajmowania się ezoteryką i rozwojem duchowym. Mam nadzieję, że pomogą ci one w zwiększeniu efektywności i bezpieczeństwa wykonywanych rytuałów.

Czego chcesz?  Po co ci te magiczne rytuały?

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem wykonywania rytuału dobrze zastanowić się czego tak naprawdę się chce.  Brzmi to trochę trywialnie, bo przecież jeśli ktoś chce wykonać rytuał w jakiejś intencji czy w jakimś celu, to powinien wiedzieć czego chce.  Ale nie zawsze tak jest.

Często bywa tak, że człowiek nie do końca zdaje sobie sprawę jakie są jego pragnienia i używa słów które nie są spójne z jego wewnętrznymi dążeniami i celami. Poza tym sposób w jaki wyraża się intencję, znaczenie słów i ich układ, forma gramatyczna, też może mieć wpływ na efekt końcowy.

Jak robić rytuały magiczne – na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze, zastanów się jak ubrać w słowa to czego chcesz.  Rytuały magiczne może mają coś wspólnego z pracą z celami. Intencja powinna być sformułowana jasno i prosto. Na przykład:  „Chcę znaleźć dobrze płatną i satysfakcjonującą mnie pracę”.     Albo:  „Moja firma odnosi sukcesy i co kwartał zwiększa zyski o 20%”  Lub „Chcę znaleźć partnera z którym będę szczęśliwa”.   Zwróć uwagę, że są to dość jasne intencje i życzenia.  Cel „chcę znaleźć faceta” może (ale oczywiście nie musi) spowodować że znajdziesz partnera, który będzie cię źle traktował i z którym nie będziesz szczęśliwa.
Inna sprawa, to co to znaczy dobrze płatna praca czy co to znaczy „będę szczęśliwa”, ale to już inna sprawa.   Chodzi mi o to, aby intencja była jak najbardziej jasna i klarowna.

Rytuały magiczne – połączenie myśli i odczuć

Teraz dochodzimy do drugiego aspektu o którym chciałbym napisać. Jest to połączenie tego co myślimy i czujemy na temat naszej intencji czy celu.

 Poprzez czucie tworzymy jakby ścieżkę trawersującą to co możliwe w świecie fizycznym.  Poprzez czucie tworzymy nową rzeczywistość w naszym umyśle. Jest to wyjście z naszej rzeczywistości w pole kwantowe, gdzie wszystko jest możliwe.

Efektywność rytuału nie zależy od samych czynności które wykonujemy np. zapalenia świecy czy spalenia kartki na której coś napisaliśmy.  Rytuał działa poprzez wyjście poza fizyczne ograniczenia i bariery. Zależy też od tego co w trakcie robienia rytuału a szczególnie w czasie wyrażania intencji dzieje się w naszej głowie (np. czy mamy wątpliwości, czy mamy wiarę że to możliwe) i w naszym ciele (czy się boimy, czy ciało nie odrzuca intencji czy nawet samej formy rytuału).  

            Efektywność rytuału to efekt połączenia tych czynności z naszą dobrze wyrażoną intencją i odwołaniem do sił wyższych oraz naszym tworzeniem nowej rzeczywistości poprzez „czucie” jej.

Przynajmniej ja tak widzę rytuały magiczne.

 

Przeczytaj drugą część tego artykułu:
Co to są rytuały magiczne i jak z nich korzystać? Cz.2

 

Copyright ©2016 Marcin Żarek  &  MagicznaGaleria.pl
Jakiekolwiek rozpowszechnianie bez zgody autora, kopiowanie, przetwarzanie, naśladowanie całości lub części tego tekstu jest zabronione!

Photo: Adobe stock

 

Autorem artykułu jest Marcin Żarek – nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego, autor e-booków i kursów na temat odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, rozwijania własnej mocy i  pokonywania ograniczeń.

Zapraszamy na blog:   www.MarcinZarek.pl

 

Może zainteresują Cie inne moje artykuły i wpisy np:

Anioł Stróż odbiciem twojej doskonałości
Prawo Przyciągania – proś a będzie Ci dane
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej

Przesuń łóżko, zmień swoje życie
Nowe kamienie reakcja na zmiany w naszym świecie
Jak wybierać kamienie cz.1
Umysł a materia
Co daje Matryca Energetyczna?
Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem? cz1.
Dostrzeż światło ukryte w kamieniach
Czarny turmalin – kamień ochrony energetycznej
Kamienie bogactwa i obfitości
Kamienie na miłość
Inne spojrzenie na problemy zdrowotne
Prawo Przyciągania: twoje myśli i emocje tworzą twój świat
Jak wybierać kamienie cz.1

Wszystkie moje artykuły są tekstami własnymi i można je znaleźć wyłącznie na moich stronach i blogach.

 

 

 

 

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl