Boimy się Nieznanego.

To czego nie znamy jest dla nas wielką niewiadomą. Ludzie boją się Nieznanego, bo zakładają, że może stać się coś strasznego, boją się bólu, obawiają się kompromitacji czy porażki. Patrząc na to z logicznego punktu widzenia, to Nieznane może nam równie dobrze przynieść ogromne sukcesy, szczęście i zdrowie.
Ale nasze umysły funkcjonują tak, że raczej skupiamy się na negatywnych elementach i staramy się ich za wszelką cenę unikać lub je zmniejszyć. Raczej nie zapraszamy nieznanego, aby odkrywać potencjalne sukcesy.

Dla większości ideałem jest być w wiecznej strefie komfortu.

Dla większości z nas ideałem jest pozostanie na zawsze we własnej strefie komfortu, tzn. w świecie gdzie wszystko jest zaplanowane i przewidywalne, gdzie z góry wiadomo kto co i kiedy zrobi i w jaki sposób będziemy mogli zrezygnować.

Strefa komfortu jest niemożliwa.

Ale przecież wiadomo, że to iluzja. Nie da się przewidzieć i zaplanować wszystkiego. Szczerze mówiąc, to niczego nie da się w pełni zaplanować. Zawsze następują jakieś okoliczności, występują czynniki, o których nie wiedzieliśmy lub których nie przewidzieliśmy.

Taka „sfera komfortu” nie jest możliwa. Możemy starać się do niej dążyć. Ale to nam tylko będzie zabierać czas, energię i uwagę. A w międzyczasie toczyć się będzie prawdziwe życie. Kojarzysz takie osoby, które są w ciągłej pogoni za swoimi pomysłami czy iluzjami, czasem do tego stopnia, że tracą kontakt z rzeczywistością? Każdy z nas zna takie osoby. Każdy z nas jest do pewnego stopnia taką osobą. Także Ty i ja.

Iluzje pękną jak bańki mydlane.

Ale zawsze przyjdzie moment przebudzenia, chwila w której iluzje pękną jak bańki mydlane. Oby nie było za późno. Oby dało się nadrobić stracony i czas i stracone okazje.

Jak tego uniknąć? Jak korzystać z Nieznanego?

Jak żyć aby tak się nie stało? Bądźmy otwarci. Słuchajmy co mają nam do powiedzenia bliskie nam osoby. Miejmy dla nich czas i dobre słowo. Raz na jakiś czas zauważmy, że to w jaki sposób myślimy to jest tylko jedna z możliwości. Rzeczywistość jest dużo bardziej urozmaicona niż nam się wydaje.

Raz na jakiś czas zróbmy rzeczy w nowy sposób. Zamiast skręcać w prawo, skręćmy w ulicę, która nigdy nie jechaliśmy. Nasze przekonania karzą nam działać w ściśle określony sposób. Wyjście w Nieznane polega na przejściu przez takie ograniczenia narzucone przez przekonania.

Na ważne sprawy czas jest TERAZ.

Nie wierzmy w mantry, że potem będzie czas na ważne rzeczy. Bo to nie jest prawda. Na ważne rzeczy jest czas teraz.

 

 

Copyright ©2015 Marcin Żarek @  MagicznaGaleria.pl

Photo Credit: Chad McDonald via Compfight cc

Podziel sie - udostępnij:
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
zajrzyj do naszego magicznego sklepu Magiczna Galeria www.MagicznaGaleria.pl